Kolik světla je třeba pro bezpečnou jízdu?

Získat řidičské oprávnění je jedna věc, a stát se dobrým řidičem je věc druhá. Ono totiž nejde pouze o to vědět, jak se vozidlo ovládá, a jaké u nás platí silniční předpisy, ale také o to, získat určitou míru zkušeností, nadhled a schopnost myslet dopředu. A to se člověk musí postupně naučit. Nicméně jedna z věcí, které je možné umět hned, je ovládat péči o své vozidlo a umět si poradit v situacích, kdy dojde k závadě.večerní příměstský provoz.jpg
Stačí drobnost a může vás to přivést do problémů. Například když vám doslouží autožárovka. Za ideálních světelných podmínek za jasného dne si podobných potíží ani nevšimnete. Ovšem jakmile světla ubude a podmínky se zhorší, může se jednat o rozhodující faktor, na kterém hodně záleží. Není proto divu, že náhradní sada autožárovek je povinnou výbavou každého vozidla a každý řidič by si tak měl umět s výměnou autožárovky poradit.
Nejprve si ovšem musíte tu správnou led autožárovku Lightpark koupit. Proto musíte znát typ, který ve svém voze máte. Když jde o přední světla, jedná se o typ H7 anebo o typ H4 – jde o rozdíl mezi jedno a dvou vláknovou žárovkou a o to, zda se vaše dálková a potkávací světla ovládají odděleně či nikoli.
Samozřejmě, ve vozidle je autožárovek mnohem více – nesmíme zapomínat ani na zadní světla a palubní desku.pohled do zpětného zrcátka.jpg
Důležitým pravidlem totiž je, že každý řidič musí na silnici nejen dobře vidět, ale musí být také dobře viděn.
K tomu, abyste dobře viděli, je nezbytná dobrá svítivost vašich předních světel. Žárovka musí dosvítit dostatečně daleko ve směru před vámi, nesmí oslňovat okolní vozidla, a také musí mít dostatečnou světelnou intenzitu, abyste viděli opravdu dobře. Háček je však v tom, že čím je větší výkon vaší žárovky, tím je kratší její životnost. Záleží proto na každém řidiči, jaký poměr zmíněných parametrů si zvolí. Výběr na trhu je veliký, a jistě najdete to pravé, co hledáte.