Jak vyzrát na problémy se spánkem?


Spánek je hodně důležitý pro naše zdraví. Bez spánku nemůžeme správně fungovat a bez spánku nemůžeme udržovat naše tělo zdravé. Proto bychom se měli soustředit na to, aby byl náš spánek dlouhý, kvalitní a dostatečný. Někdy ale můžeme mít s usínáním opravdu problém. Pro tyto případy se pojďme podívat na to, jak si usínání https://www.babyweb.cz/tema/spatne-usinani-miminka usnadnit a jak mít celkově kvalitnější spánek.

Vypněte zařízení s modrou obrazovkou

Televize, tablet, mobilní telefon, počítač. Obrazovky všech těchto zařízení vyzařují modré světlo, které není dobré pro náš spánek. Dává našemu mozku signál, že má ještě zůstat bdělý a tím pádem se zhorší kvalita našeho usínání. Hodinu před spaním všechny obrazovky vypněte.

káva

Bylinky

K dobrému a rychlejšímu spánku vám mohou dopomoci i bylinky. Spousta bylinek má relaxační a uklidňující účinky, dokonce i mírně sedativní. Mezi takové patří levandule, meduňka nebo heřmánek. Můžete si zakoupit z bylinek vyrobený čaj na spaní, jehož popíjení vám pomůže rychleji usnout.

Vyhýbejte se kofeinu

Nadměrné množství kofeinu vám může večer bránit v usnutí. Pokud namítáte, že máte třeba jen jednu kávu denně, a to je všechno, zaměřte se na skrytý kofein. Kofein totiž zdaleka není jen v kávě. Najdete ho například i v černém čaji, zeleném čaji, energetických nápojích, kolových nápojích, kakau nebo hořké čokoládě. Když si ode všeho dáte každý den kousek, budete mít v sobě opravdu dost kofeinu.

posilování

Pohyb

Pravidelné cvičení vám pomůže k lepšímu spánku, ovšem jenom v tom případě, kdy necvičíte bezprostředně před spaním. Po tréninku totiž máte nával energie, který vás může držet vzhůru. Ideální je, pokud si půjdete zacvičit asi 3 – 4 hodiny před tím, než se uložíte ke spánku.

Těžká jídla nepatří před spaní

Před spaním se vzdejte těžkých a vydatných jídel. Zaměstnáte tak své trávení, a to vám bude bránit v usnutí. Před spaním byste měli konzumovat jen lehká jídla s jídlem skončit hodinu před spaním.