Kryt pružin a ochranná síť jsou nejdůležitější zabezpečovací prvky

Trampolína je ideální pomůcka ke zlepšení nálady, k upevnění fyzické kondice a pro shazování přebytečných kilogramů. Mohou ji využívat lidé bez rozdílu věku včetně seniorů, při skákání šetříme naše klouby a svalové úpony, posilujeme imunitu, podporujeme správnou činnost krevního oběhu, ale hlavně nemusíme kvůli tomu navštěvovat posilovny a další sportovní areály, kde jsou často pro cvičení nevhodné podmínky. Někteří lidé se zdráhají předvádět své fyzické schopnosti mezi cizími lidmi, a tak máme možnost cvičit na relativně malé ploše v naprostém soukromí. Součástí těchto výrobků jsou také bezpečnostní příslušenství, především ochranné sítě a kryty obvodových pružin.

skákající dívka

Zabezpečení před pádem z trampolíny

Přepadnout ze skákací plochy na zem a způsobit si vážný úraz je velice snadné. Pohyb na pružné podložce se dá přirovnat k balancování na kladině. Stačí jen jediný neuvážený pohyb a jste dole. Při cvičení působí setrvačná síla a velmi záleží na tom, pod jakým úhlem se odrážíte. Využívat nářadí bez ochranných prvků si mohou dovolit jen profesionální akrobaté, pro rekreační sportování je však přímo nutností ochranná obvodová síť. Upíná se na galvanicky pokovené ocelové obvodové trubky, síťovina odolává UV záření a je navržena z pevného, vysoce jakostního polypropylenu.

trampolína s ochrrannou sítí

Ochrana před pádem mezi pružiny

Při nákupu krytu pružin na trampolínu Goodjump.cz musíte dát pozor na to, aby byl materiál PVC z obou stran, ne tedy pouze nahoře. Některé výrobky jsou totiž z důvodu úspory výrobních nákladů a vidiny rychlého zisku vyráběny zčásti s polyetylenovou tkaninou, jejíž pevnost neodpovídá dlouhodobé životnosti. Pouze oboustranné PVC, odolné vůči ultrafialovému záření, vám může zaručit skutečnou ochranu před dopadem mezi obvodové pružiny.

Kryty pružin se vyrábí nástřikem polyvinylchloridu (PVC) na nylonovou síťovinu. Kombinace těchto materiálů je dostatečně pružná a přizpůsobivá, ale zároveň pevná a odolná vůči roztržení i při extrémní zátěži (dopadu obézní osoby).