Lidé, kteří zemřeli z neuvěřitelných příčin

William Brown

Kouření zabíjí. A v případě Williama Browna (24), to platí dvojnásob. Mladý muž, který se živil jako elektrikář a pocházel z Texasu, vlastně ani kuřákem nebyl. Ale s rostoucí popularitou elektronických cigaret si chtěl vyzkoušet, jaké to je. Zakoupil si ji ve specializovaném obchodě a hned na parkovišti, jen co nasedl do auta, cigaretu vyzkoušel. Jenže sotva z ní potáhl, baterie cigarety explodovala a to tak, že se úlomky elektronické cigarety zaryly Williamovi do krku a do lebky. I když byl i hned převezen do nemocnice, úlomky v lebce byly na takových místech, že je lékaři nedokázali odstranit. Následkem zúženého přívodu krve dostal o dva dny později William mozkovou mrtvici a zemřel.

kouření

Amy Louise Thorpeová

Amy měla 34 let, když zemřela. I když byla příčina její smrti epileptický záchvat, kterými trpěla, lékaři odhalili také důvod, proč u ní docházelo k nekontrolovatelným záchvatům, i když byla pod farmakologickou léčbou. Amy byla závislá na Coca-cole. Vypila dva litry denně a do toho ještě kávu a několik plechovek energy drinků. Toto množství kofeinu není zdravé ani pro jinak perfektně zdravého člověka. U Amy, která kromě záchvatů trpěla i dalšími nemocemi, měl takový životní styl smrtící účinky. Nadměrné množství coly zřejmě snížilo účinky léků, které užívala, což mělo za následek její smrt.

cola

Joao Maria de Souza

Joao (45) pocházel z malého brazilského městečka a měl vlastní malou farmu. To se mu paradoxně stalo smrtelným. Jednu noc, kdy pokojně spal v posteli vedle své manželky, je ze spaní vyrušily podivné zvuky. Než se nadály, střechou do jejich ložnice propadla živá kráva. Ta se dostala na nízkou střechu domu, která neudržela její váhu a zhroutila se. Joaově manželce se nic nestalo, ale na Joaa spadla kráva celou svou vahou. Rychle byl dopraven do nemocnice, ale rozsáhlá zranění v kombinaci s nízkou úrovní brazilského lékařství způsobila, že zemřel na následky vnitřního krvácení.