Naučte se nosit baret

Od té doby co se v obchodním domě objevil baret, tato pokrývka hlavy zažívá comeback a to nejenom v ulicích Paříže. Také přemýšlíte o pořízení této specifické pokrývky hlavy? Poradíme vám, jak ho správně nosit.
 Krásná žena

  • Francouzská elegance

Baret je často spojení s francouzskou elegancí, přitom pro samotné Pařížanky to až do nedávna bylo zastaralé klišé, které by neoblékly ani za nic. Ovšem pod nátlakem módních trendů se znovu vrací i do pařížských ulic, kde zdobí nejedno vlnité mikádo. Právě francouzská pověstná nenucenost, se kterou se dá baret nosit, je skvělou inspirací i pro nás Češky. Klíč je právě v úpravě vlasů, které by měly být nedbalé učesané. Nakonec stačí baret doplnit o pánský blejzr a vyrazit dobývat velkoměsto.
 

  • Ve stylu 90. let

Tato pokrývka hlavy si bude skvěle rozumět s účesy nebo doplňky právě z devadesátých let. Stačí se podívat na filmy právě z těchto let, kde nás učaruje vždy krásná Julia Roberts nebo Kate Moss. Baret pak stačí doplnit o kruhové náušnice nebo látkovou gumičku a look ala 90. léta je na světě. Vlasy svažte volně do culíku nebo si vytvořte romantický cop.
 

  • Móda 30. let

Baret se objevoval už ve 30. letech, kdy jím ženy nahrazovaly klobouček. Nosil se na stranu s kladenou vlnou, tu si asi doma vytvářet nebudete, ale můžete baret nosit se stejnou grácií, tak jako ženy v té době. Vlnu můžete nahradit klasickými nedbalými vlnami nebo naopak uhlazeným drdolem. S baretem ale můžete vyrazit i do společnosti. V takovém případě zvolte baret se síťkou nebo broží, stejně efektně bude vypadat ozdobený kamínky nebo flitry.
 Žena s baretem

  • Pletená verze

Netroufáte si na klasickou podobu baretu, vsaďte na jeho pletenou nebo vlněnou verzi. Tu můžete nahradit za klasickou čepici. K ní zvolte elegantní rolák, rolák a kalhoty s pánským střihem, ležérní tenisky a uvidíte, jak budete v ulicích vynikat.