Podprsenka: co byste o ní měla vědět?

Podprsenka je součást ženského šatníku. Už dlouhá léta působí jako podpora ňader, modelaci tvaru i zvýraznění. Vynalezla ji Američanka Marie Phelps Jacob v roce 1913. Další rok si ji nechala patentovat a sklízela nebývalý úspěch.

Během let se kolem tohoto kousku spodního prádla vytvořilo hodně mýtů, kterým bohužel ženy často věřily. My si nyní posvítíme na ty nejčastější fámy a uvedeme je na pravou míru.

žena

1) Spěte v prádle a budete mít pevná prsa

Toto tvrdily nejen naše babičky, ale i současné hvězdy showbyznysu. Jednou toto řekla herečka Halle Berry a určitě tím připravila mnoho žen o pohodlí. Podle vědců pro toto tvrzení neexistují žádné důkazy. Podprsenka během spánku nemá žádný vliv na pokles poprsí v průběhu času. Ňadra klesají v důsledku těhotenství, porodu, kojení, gravitace a podprsenka přes noc jim v tom nezabrání. Někteří odborníci spaní v podprsence považují dokonce za škodlivé.

2) Podprsenku můžete nosit do roztrhání

Máte jednu svou oblíbenou, kterou nosíte už nějaký ten pátek. Pravda, sice už má povolená ramínky, košíčky se také změnily a začíná se třepit. Ale ještě chvíli vám vydrží. Tak takhle ne. S podprsenkou se rozlučte a bez okolků ji vyhoďte. Ani argument, že na doma je dobrá, neobstojí. Podprsenku měňte po roce až třech, podle toho, jak často ji nosíte. Opora poprsí totiž musí být stále na 100%.

nákup

3) Podprsenku perte v pračce

Je to rychlé a prádlu to nic neudělá. Omyl. Nejšetrnější je mýt podprsenku ručně ve vlažné vodě za pomoci jemného pracího prostředku nebo dětského šamponu. Chápeme, že je to trošku pracnější, než otočit kolečkem od pračky, ale za prodloužení životnosti a uchování kvalty spodního prádla to jistě stojí.

4) Podprsenka způsobuje rakovinu

Buďte v klidu, opravdu ne. Toto byla poplašná zpráva, kterou odborníci ihned vyvrátili. Lymfatický systém není ohrožen nošením podprsenky.