Přeprava psa v autě

Nechcete nechat doma svého zvířecího mazlíčka? Čeká vás jízda autem a nevíte jak správně psa zabezpečit?  
Zajistěte psovi v autě pohodlí a bezpečnost. Silniční zákon nám jasně neudává podmínky pro přepravu psů. Ukládá nám povinnost, zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby. Ze zákona tudíž jasně nevyplývá, že by pes musel cestovat v přepravní schráně, být připoutaný nebo oddělený přepážkou. Rozhodně by neměl cestovat na sedadle spolujezdce. Měli bychom se v tomto případě spoléhat na zdravý rozum. Při prudkém zabrzdění nebo nárazu v rychlosti 50 kilometrů v hodině představuje volně se pohybující pes smrtelné nebezpečí pro osádku.
auto za náklaďákem
Riziku můžeme předejít hne několika způsoby.
Sítě a přepravní boxy. Jste-li vlastníky vozu ve verzi kombi, je jedním z jednoduchých a účinných preventivních opatření mříž nebo síť oddělující sedadla od nákladového prostoru. Řada automobilů má výsuvnou plastovou mříž či síť už v základní výbavě.
Další bezpečnou variantu cestování se psem představují přepravní bedny a klece. Prodávají se v různých velikostech včetně přepravek pro největší plemena. Počítejte s tím, že vám, ale zaberou dost místa v zavazadlovém prostoru. Uzavíratelná přepravní bedna s pelíškem je dobrým řešením, protože omezí rizika spojená s volným pobytem psa po vozidle.
pes v náklaďáku
Další možností jsoubezpečnostní pásy.
Pro psy všech velikostí existuje široká nabídka bezpečnostních pásů a postrojů do auta. Můžete je uchytit do standardních zámků pro bezpečnostní pásy na zadních sedadlech.
Někteří výrobci upozorňují, že pásy nejsou vhodné pro některé značky automobilů. Věnujte tedy při nákupu pozornost této informaci. Zjistěte si kompabilitu postrojů s vaším vozidlem.
Pro psy malých plemen se vyrábějí i speciální autosedačky, které se také upevňují na zadní sedadla.