Správná péče o vodu v bazénu je základ

Jestliže se do léta vrhnete naplno a s radostí tak, že si pořídíte svůj vlastní zahradní bazén, na který se již dlouho těšíte, tak si spolu s ním nezapomeňte rovnou pořídit i šikovné pomocníky, kteří vám usnadní jeho údržbu. Ty byste měli vždy mít pohotově po ruce, ať už se jedná o začátek anebo o konec koupací sezóny.
žena s kloboukem ve vodě.jpg

Všichni totiž moc dobře víme, jak je pitná voda drahá. A je jisté, že v budoucnosti její cena ještě více poroste. Tím spíše se musíme snažit, abychom svůj zahradní bazén zbytečně nevypouštěli dříve, než je to nezbytně nutné. A zkušení majitelé bazénu vám potvrdí, že po celou koupací sezónu si můžete vystačit s jedenkrát napuštěnou nádrží, pokud o svou vodu v nádrži budete svědomitě pečovat. A pravda je, že ji dokonce nemusíte vypustit ani po ukončení koupání, a když svůj bazén vhodně zazimujete, vodu budete spokojeně využívat i další rok.
Otázka ovšem je, co taková optimální péče o zahradní bazén obnáší?
Existuje několik způsobů, jak můžete o vodu v nádrži bazénu pečovat a jak ji můžete zbavovat nežádoucích nečistot. Pomůže vám s tím řada přípravků bazénové chemie, ze kterých si můžete vybrat takový, jaký vám bude nejvíce vyhovovat, a také kvalitní filtrace.
Nicméně to první, co je potřeba udělat, je zamezit tomu, aby se vůbec nějaké nečistoty do vašeho bazénu dostaly. To můžete udělat snadno s pomocí krycí plachty na bazén. Nezbytné je, abyste si vždy vybrali takovou plachtu, která na vaši nádrž dokonale padne a nikde se tak nevytvoří prostor, kudy by mohly nečistoty do vody vnikat. Důležité je také to, abyste svůj bazén plachtou zakrývali vždy okamžitě po ukončení koupání, tedy ne pouze na noc, pokud již odpoledne nebudete svůj bazén dále využívat.
průzračná voda.jpg
Ovšem dbejte na to, abyste nečistoty zbytečně nepřinášeli také vy sami na svém těle, a proto je vhodné se před každým koupáním předem osprchovat anebo si minimálně umýt nohy.