Víte, kdo sabotuje váš finanční tok? 

Je dosažení finančního úspěchu tak obtížné? Co odlišuje bohaté od chudých?
Odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá a záležitost vyvolává mnoho emocí. Pokud jste také zvědaví, čtěte dále a zkontrolujeme, co nebo kdo stojí za vašim finančním selháním. Co vám nedovolí vydělat tolik, kolik chcete, nebo vás nutí utrácet? A nejdůležitější – jak to změnit?
člověk jako loutka

Peníze jsou emoce

Peníze vždy vzbudily hodně emocí. Jsou spojeny s mocí a bohatstvím, ale také s vykořisťováním, nespravedlností, neštěstím a problémy. Přemýšlejte o tom, která z těchto asociací je vám blízká Mnoho lidí si neuvědomuje, že jsou nějakým způsobem emocionálně spojeni s určitým druhem porozumění penězům a že to lze kdykoli změnit.
Není to však snadná ani krátká cesta – zejména pokud vnímáte peníze velmi negativně a máte na ně špatné vzpomínky, pohřbené hluboko v podvědomí.
kasa s penězi

Kdo je tedy tajným sabotérem vašeho finančního toku?

Možná jste už uhádli, že váš finanční tok je omezen zkušenostmi, které máte v podvědomí. Někdy jsou to malé, zdánlivě nevýznamné události. Někdy se opakovaly hádky v rodině a jste přesvědčený, že příčinou konfliktů byly peníze. Jindy se jedná o rodinný příběh, ve kterém byl dědeček osamělý a nenáviděný kvůli jeho štěstí a bohatství.
Odpověď je proto jednoznačná a týká se vaší osobní historie. Někdy stačí jedno terapeutické sezení, někdy i několik schůzek a někdy i více času – týdny nebo měsíce. Pokud se však dostanete do podvědomí, můžete učinit změny.

Peníze jako podpora

Nepochybně existuje něco, co spojuje bohaté lidi – je to přesvědčení, že peníze mít peníze je v pořádku. Nejen to, tito lidé často otevřeně přiznávají, že je milují, že bez peněz není život. Pokud se podíváte na dnešní svět – je těžké nesouhlasit. Nejdůležitější pro vás je však pochopení, že takový pohled na peníze otevírá jeho možnosti. Někdo, kdo má rád peníze, vydělává peníze s větší lehkostí, a snadněji spravuje finance.

A jaký je váš přístup k penězům?

Můžete to zkontrolovat velmi rychle. Vyslovte nahlas: „Mám rád peníze!“ A pak začněte pozorovat reakce plynoucí z těla a myšlenky, které přicházejí do vaší mysli, jak se cítíte. Můžete vyzkoušet následující větu: „Miluji peníze!“ A celý proces opakujte. Ukázalo se, že to pro vás není vůbec příjemné? Nebojte se. Můžete na tom pracovat.