Ovlivňuje nás politická situace?

Patříte mezi lidi, kteří si neustále čtou články a sledují zprávy v televizi ze zasedání poslanců a dalších politických špiček? Pokud ano, pak se jistě o aktuální situaci zajímáte opravdu hodně. Situace, které je nás jistě ovlivňuje. Není den, kdy bych se setkal s člověkem, který by se alespoň na pár minut nebavil o tom, jak to vypadá. Někteří lidé se kvůli tomu rozčilují a člověk s nimi nemůže ani diskutovat. Jsou úplně pohlceni tím, co se děje a nelze jim říci například odlišný názor. A jsou i tací, kteří vám začnou za vaše názory nadávat. Dokonce jsem zažil člověka, který byl do toho tak ponořený, že snad nedělal nic jiného, než rozesílal zaručené zprávy o politicích, co se děje. Nedalo se s ním bavit snad o ničem jiném.

 Evropská unie a vlajky světa

Osobně patřím k lidem, kteří sice ví, co se na politické scéně děje, ale absolutně se tím nenechám rozčilovat.  Nakonec také proč? Nervy a zdraví mám jenom jedno. Je pravda, že se občas najde nějaký výrok, u kterého se také rozčílím, ale to už musí být opravdu něco. Někdy se takové výroky ovšem najdou. Současná politická situace není jednoduchá. Jsou zde dva tábory, které jsou trošku proti sobě. Rozhodně mi nepřijde správné, že například o platech se vyjadřují lidé, kteří berou 70 – 100 000 i více Kč měsíčně. Jak může takový člověk vědě, jak se žije za 15 000 hrubého? Naprostý nesmysl. Takových věcí je samozřejmě více. Nicméně je potřeba se tím nenechat vykolejit na moc dlouho. Potřebuji se soustředit na jiné věci.

 Britská vlajka a Brexit

Myslím, že nás politická situace určitě ovlivňuje. Už to, že se o ní bavíme například u kávy a o volném čase o něčem svědčí. Nenechme se strhnout a řiďme se podle svého zdravého rozumu, který každý máme. Můžeme si jednoduše popovídat, ale nevěnoval bych tomu celý volný čas. To už není rozumná debata nebo zájem, ale fanatizmus. Věnujme čas raději smysluplnějším věcem a užívejme si života, jak je to možné. Volit můžeme každý podle své svobodné vůle, je to jen a jen na nás, jak se rozhodneme. Každý z nás se s tím vyrovnává po svém a řeší to jinak.