Auta, vlaky, letadla!

Taky s dětmi strávíte celý den na chodníku a sledujete opravy silnice? Malé děti jsou naprosto fascinovány prací bagrů a dalších stavebních aut, ale to není všechno, dokážou také sledovat celé hodiny silniční provoz a v když začnou mluvit tak ho i hodnotně komentovat. Z nějakého důvodu jsou právě auta a další dopravní prostředky pro děti velice atraktivní složkou, ve které žijí, neopomeňme ani vozy, hromadné dopravy jako jsou vlaky, tramvaje, autobusy, letadla či metra. Zkuste si jednou sednout na nádraží se sedícím miminkem v kočárku a uvidíte, že se z této procházky stane program na celé odpoledne.

locomotive-60539_1920

Není divu, že batolata vyhledávají často hračky, které tyto jednotlivé dopravní prostředky imitují. A je opravdu jedno jestli máte doma chlapečka či holčičku. Možná je to právě tím, že jde o skutečný svět, který nás obklopuje. Spousta pohádek se tak snaží děti nalákat a stávají se velmi populární, dobrým příkladem je lokomotiva Tomáš. Mašinka, která je hrdinou svého příběhů přináší nejmenším dětem neuvěřitelnou radost. Tato postava vláčku je populární a kromě animovaného seriálu si děti mohou pořídit domů nejrůznější věci právě z motivy hrdiny Tomáše.

Největší klasikou je asi mašinka na čtyřech kolech, ale výjimkou nejsou omalovánky nebo batoh či čepice s potiskem. Když miluješ dopravní prostředky není co řešit a dítě se s radostí stane věrným fanouškem svého filmového hrdiny, i když je to třeba jen vlak, který mluví.

blur-1239439_1920

Ale samozřejmě nekončete jen u hraček a pohádky, choďte se svými dětmi ven a pozorujte společně dopravní prostředky, občas byste nevěřili tomu, co vše jsou si děti schopny zapamatovat, když jde o jejich favority. Dětičky jsou od přírody zvídavé a bylo by velkou škodou tuto vlastnost ignorovat, naopak podporovat poznání je nejpřirozenější a také nejsnesitelnější forma učení!