Ideální dovolená může být i s pronajatým vozem

Chystá se doba dovolených a opět se budete rozhodovat, kde trávit týden nebo čtrnáct dnů zaslouženého volna. Dáváte-li přednost volným dnům v tuzemsku, máte skutečně pestrý výběr mezi horskými oblastmi, nížinami, přírodními koupališti a terénem vhodným pro cykloturistiku a pěší procházky.

les na vysočině

K tomu, abyste si dopřáli dovolenou v soukromí, a nebyli závislí na jízdních řádech hromadné či jiné veřejné dopravy, vystačíte i s pronajatým vozem z půjčovny aut v Praze. Vyhnete se přecpaným vlakovým kupé, atmosféře plného autobusu a hlavně si zorganizujete volný čas podle svého uvážení.

daněk v lese

Otázkou pak zůstává, kam vyrazit, a které lokality by vás mohly zaujmout pro poklidnou dovolenou s rodinou či přáteli.

Zkuste to na Vysočině

Českomoravská vrchovina je překrásný kout naší země a tentokrát bychom vás rádi pozvali do oblasti Přírodní rezervace Stvořidla. Nachází se v úseku mezi Světlou a Ledčem nad Sázavou. Řeka Sázava se tu klikatí v malebném údolí a její tok je vyzdoben žulovými balvany, které lákají ke splouvání některé odvážlivce, ale podstatné je, že se jedná o velmi působivý kout přírody, takřka nedotčený civilizací, a velmi klidný a tichý.

Je to místo ideální pro odpočinek pro celou rodinu, můžete se tu ubytovat v některém z penzionů, je možné využít služeb autokempů a samozřejmě si tu můžete pronajmout loď a splout si alespoň pár kilometrů do Zruče nad Sázavou, Ratají nebo Kácova.

Zalesněná krajina je vhodným prostředím pro houbaření a pěší turistiku, jsou tu značené cyklotrasy, které vám tuto část Vysočiny představí v trochu odlišném světle. Z horního Posázaví to není daleko ani do dalších koutů Vysočiny, např. do Žďárských vrchů, které jsou vhodné pro houbaření a pěší turistiku s výstupy na zajímavé vyhlídky do krajiny. Za návštěvu určitě stojí rybník Velké Dářko, Malínská skála a skalní útvary Čtyři palice a Devět skal.