Máte před sebou dlouhou cestu? Co na sebe, když vás čekají hodiny v letadle nebo autobuse?

Už se těšíte, až letos vyrazíte na dovolenou? Čeká vás ale ještě dlouhá cesta na místo? Je jedno, kterým dopravním prostředkem pojedete, ale připravte se! 

Máte před sebou dlouhou cestu? Co na sebe, když vás čekají hodiny v letadle nebo autobuse? 

Doba dovolených je před námi a asi každý se už nemůže dočkat. Obvykle nás ale ještě před tím, než dorazíme do oblíbené destinace a naše vysněné dovolenkové místo, čeká dlouhá cesta. Cesty autem nebo vlakem se jeví, jako nejpohodlnější, navíc tam máte vždy možnost se během cesty převléknout, ovšem v letadle nebo v autobuse se opravdu nikde nepřevléknete. Navíc je běžné, že v těchto dopravních prostředcích bývá během cesty od nohou zima, na místě nás ale naopak čeká krásné a teplé počasí. Takže, jaký zvolit outfit, aby bylo cestování co nejpohodlnější? 

oblečení na cestování

Raději více, než méně 

Pamatujte si, že pokud cestujete přes noc autobusem, bude vám zcela jistě chladno. A to jde vždy od nohou. Pokud ale nechcete na sebe oblékat dlouhé nohavice, protože předpokládáte, že u moře bude vedro a vy se tam nechcete po příjezdu promenádovat v teplácích, musíte myslet na to, že se budete potřebovat po cestě minimálně přikrýt. Do autobusu můžete vzít deku, pokud ji ale nepronesete přes letištní kontrolu a nemáte ji kam dát, dámy mohou volit dlouhý šátek, kterým se dá báječně přikrýt, pánové mohou přes nohy přehodit mikinu. Vždy ale myslete na to, že nevíte, zda se cesta neprotáhne, ani nemůžete vědět, jak opravdu po cestě bude, mějte tak raději více oblečení. 

Ideální jsou v tomto případě vrstvy. Když budete oblečení vrstvit, snadno jednu vrstvu přidáte nebo naopak uberete, podle toho, jak se budete cítit. Nejlepší je mít kolem pasu mikinu nebo přes ramena přehozený svetřík. No a nohy pak můžete mít po ruce v batohu či kabelce jedny ponožky. 

taška na cesty

Volba materiálu 

Na cesty je třeba obléknout se pohodlně, tedy co nejpohodlněji. Takže volte oblečení z přírodní bavlny a snažte se vybírat volnější kousky, které neškrtí. Vždy si zkuste představit, že ve vybraných kalhotách nebo kraťasech budete trávit několik hodin v jedné poloze. Dokážete třeba sedět deset hodin v džínách? Asi těžko, podle toho si pak vyberte co nejpohodlnější kalhoty, kraťase, ale klidně i sukni a něco na horní část těla. 

Po cestě totiž nemusíte dělat parádu, musíte se cítit hlavně pohodlně. Jinak dlouhou cestu nezvládnete nejlépe.