Mějte svůj deník stále u sebe s aplikací Mydiary!

Psát si zážitky ze svého života do klasického deníku je příliš riskantní. Nikdy nevíte, kdy váš zápisníček objeví všetečné oči a co hůře, nikdy nevíte, kdo může obsah vašeho deníku namířit proti vám. Jediná naděje, že nikdo neobjeví váš zápisník je skvělý úkryt.
 
Jelikož dennodenně u sebe nosíme chytré telefony a používáme je k mnoha účelům, nabízí se zde otázka, proč nepsat citlivé informace přímo do mobilu?
 smartphone na deníku
V obchodu Google Play existuje aplikace s názvem „Můj deník“, která vám bez omezení dovoluje psát svůj deník do mobilu, a jestliže chcete, můžete své záznamy synchronizovat do cloudu a přistupovat k nim i z prohlížeče vašeho počítače.
 deník na stole

Tolik možností

Krom synchronizace s cloudem tato aplikace nabízí mnohem více možností. Svoje záznamy si můžete zabezpečit unikátním kódem, který si sami nastavíte. S kombinací zabezpečení displeje vašeho chytrého telefonu a kódem v této aplikaci máte jistotu, že se nikdo nepovolaný nedostane k vašemu deníku. Dalším plusem této aplikace je, že si veškeré vaše záznamy můžete exportovat do souboru „.txt“, který bez problémů otevřete například ve Windows Poznámkovém bloku. Co se týče uživatelského rozhraní aplikace,  můžete si zde nastavit barvu pozadí a textu, jeho styl a mimo jiné i styl data a barevný zástupce aplikace dle vašeho výběru.
 žena píšící deník

Přístup i z počítače

Co se týče synchronizace s cloudem, pakliže chcete využívat tuto možnost, musíte si vytvořit účet.
Není na tom nic těžkého – stačí jenom otevřít menu aplikace, zvolit „přihlásit se“  a následně tapnout na „zaregistrovat se“. Zde vyplníte vaší emailovou adresu a heslo, pod kterým se následně přihlásíte. Nezapomeňte aktivovat tento účet prostřednictvím linku, který vám byl na email zaslán. Jakmile dokončíte přihlášení, veškeré záznamy se začnou synchronizovat na cloud, a vy je můžete spravovat rovnou z počítače. Stačí jen přejít na adresu writediary a přihlásit se. Je vhodné také zmínit, že si v aplikaci můžete nastavit, aby se záznamy automaticky synchronizovaly jen, když jste z mobilu připojeni na WiFi síť.
 
Ačkoliv tato aplikace nabízí prémiovou verzi, která odstraňuje reklamy a poskytuje podporu přes email, aplikace Můj deník je pro mobilní telefony s operačním systémem Android zcela zdarma.
 
S touto aplikací se o svůj deník již nemusíte bát, protože ho máte stále u sebe!