Na nákupy s jasnou hlavou


Nakupování je činnost, která je zejména pro nás, ženy poměrně zajímavá. Baví nás prohlížet prodejní sortiment, pobíhat po obchodech, zkoušet různé modní doplňky. Děláme si tak radost a uspokojujeme potřebu vybírat a rozhodovat. Mnohé nákupy provádíme celkem neplánovaně, něco nás zaujme nebo padne do oka a my si věc bez velkého rozmýšlení koupíme. Pokud to není příliš drahá investice, je to celkem jedno. I když prohloupíme, náš rozpočet to nezbourá. Jsou ale investice, které je dobré pečlivě plánovat a dobře si rozmyslet, kde a jak produkt pořídíme. Ušetříme si tak mnoho dalších starostí s nevhodným nákupem.
velký supermarket.jpg

Co vědět při větší investicí?
–        vybrat si pečlivě, jaký produkt koupíme. Zvážíme pečlivě jeho funkce, porovnáme, jakou z nich potřebujeme a jaká je pro nás zbytečná. Podle toho pak vybereme. Nač platit zbytečné vlastnosti produktu, které nikdy nevyužijeme?
–        je-li nám jasné, který druh výrobku chceme, projděme si obchody a pečlivě zvažujme, kde jsou nabízené jaké ceny, jaké výhody prodejce k výrobku nabízí. Často jde o prodlouženou záruku, bezplatný dovoz a montáž, dostupnost servisu či možnost splátkového prodeje bez navýšení.
muž s igelitkami.jpg

–        projdeme si internetové obchody, kde mnohdy nakoupíme o mnoho levněji
–        neignorujme recenze na produkt, kdy se můžeme přes již stávající zákazníky dozvědět o výhodách či nevýhodách toho, co cheme koupit.
–        v kamenném obchodě je dobré se na výrobek podívat jak se říká naživo. Obrázky často zkreslují a může dojít ke zklamání, protože jsem si věc představbovali trochu jinak, než vypadá doopravdy.
–        nákup plánujme delší dobu, abychom si mohli vše dobře rozmyslet a v rodině prodiskutovat.
ulička v obchodě.jpg

–        nikdy nekupujme od podomních prodejců nebo z druhé ruky, kdy je nejasný původ nabytí. Ušetříme si tak mnoho starostí s nedostupnými reklamacemi či zárukami.
–        produkt si nechme vždy dobře předvést a vyzkoušet odborným prodejcem