Výpočet BMI a ketonová dieta

Dalo by se říct, že ketonová dieta úzce souvisí s výpočtem BMI. Výpočet BMI se provádí vždy, když si nejsme jistí, zdali máme trochu nadváhu nebo už jsme obézní, či se snad jedná o abnormální obezitu a potřebujeme hodně radikální dietu. Stačí si najít kalkulačku a zadat údaje.

Chcete znát výsledek? K tomu slouží ketonová dieta Bmikalkulacka.cz.

salátek

Zadává se pohlaví, tedy jestli jste muž nebo žena. Dále pak naše osobní aktuální váha, výška postavy a rok narození. To všechno jsou potřebné údaje pro výpočet BMI. Jakmile tyto údaje zadáte, kalkulačka sama vypočítá výsledek. Bude se jednat o nějaké číslo. To si porovnáte ihned s tabulkou. Pod 18,5 se jedná o podvýživu a měli bychom váhu nabrat. Dále od čísla 18,5 až po 25 se jedná o běžnou, tedy normální váhu, přiměřenou našemu věku a tělesným dispozicím. Nad 25 do čísla 30 se jedná o nadváhu. Nad číslo 30 až po 40 se jedná o obezitu a nad číslo 40 se jedná už o radikální obezitu, tedy o velice vážný stav pro naše tělo již ohrožující bohužel i naše zdraví. Výsledky jsou však vždy velice individuální a je potřeba přihlížet i na naše konkrétní tělesné dispozice.

Jakmile máme výsledek, můžeme s tím začít něco dělat! Konečně se můžeme připravit na dietu. Zvolili jste si keto dietu? Líbí se Vám, že si jídla zakoupíte a doma jenom snadno připravíte? Zakoupit si je můžete na několik týdnů dopředu, většinou je stačí smíchat s vodou a uvařit. Příprava jídel netrvá hodiny a hodiny, které byste strávili v kuchyni, ale jedná se opravdu o jednoduché způsoby přípravy jídel. Navíc budete mít každou porci zvlášť zabalenou a čeká Vás i několik jídel denně.

žena a dcera příprava jídla

Podle výsledku BMI se můžete rozhodnout na, jak dlouhou dobu si dietu zvolíte. Pokud se jedná pouze o mírnější nadváhu, pak nepotřebujete kůru na rok. Stačí si zakoupit týdenní a pak třeba ještě týdenní nebo dvou či třítýdenní hned na začátek. Záleží na tom, kolik si přejete shodit kilogramů. Od toho se právě odvíjí možnosti diety a koupě těchto jídel.