Proměna byznysu

Ano, opravdu došlo na poli byznysu ve světě i u nás k obrovským, až nedozírným změnám. Již neznáme osobně každého obchodníka, od kterého si něco kupujeme. Díky internetovým obchodům často daného obchodníka nevidíme vůbec a můžeme si jej pouze představovat. Internetové obchody se dají dělit na ty spolehlivé a na šejdíře, ale tak se obchodníci dali dělit od nepaměti.
cukrářské výrobky v byznyse
Ano, změnila se doba, změnila se podoba trhu, vše se mezinárodně propojilo, převoz zboží z ciziny je jednoduché, tedy rozhodně jednodušší a levnější, než dříve. Proto mnoho věcí, které si u nás můžeme v takzvaném byznyse koupit, pocházejí z Číny a jiných Asijských zemí, kde na výrobě daného produktu pracují lidé v podstatě za otrockých podmínek a to ne v jednom případě i děti, které by měli navštěvovat školu a ne šít oblečení pro nenasytný trh.
Jsou tu nové způsoby obchodování, prostřednictvím internetu, kdy si kupujete pouze něco, co ani nemá hmotnou podobu, jako například e-knihy a podobně. Takovýto obchod nabízí mnoho prostoru pro různé podvodníky, kteří Vám prodají zaručeně fungující návod na cokoli a pokud Vám návod nefunguje, je chyba u Vás a je Vám nabídnut on-line kurz za nemalé peníze. Ano i to je byznys. Byznysem je prodej nefunkčních rad, které sami znáte, ale bez drahého zaplacení, jim nevěříte.
I do oblasti byznysu by bylo vhodné přinést zdravý rozum a zapomenout na to, snažit se zbohatnout bez práce a válet si šunky někde na Bali či jinde. Internet je pro byznys velkým přínosem, ale zároveň velkou metlou. Jak se říká, dobrý sluha, ale zlý pán.
prázdná kancelář s počítači
Nemám nic osobně proti online nakupování, ale měly bychom se zamyslet nad tím, proč je levnější i s dopravou koupit si boty kdesi v Číně a podobně a nechat si je přivézt, než si koupit poctivou ševcovskou práci u nás. Tím hlavním důvodem pravděpodobně bude to, že kvalitní práce je dražší. A lidé chtějí za každou cenu ušetřit, i když v konečném důsledku, aniž by si to uvědomili, prodělají.