Peníze jsou potřeba

Život s dostatkem finančních prostředků je o poznání jednodušší než život bez nich. A proto je naprosto logické, že všichni chceme peníze mít. Ale bohužel nejednou jenom chceme, zatímco realita je naprosto odlišná.

Někdy se to zkrátka tak sejde, že nám peníze dojdou předčasně, že své příjmy utratíme dříve, než dostaneme další. A potom bychom sice měli stále za něco platit, jenže už není čím. A to je problém, zejména když jsou tu i výdaje, jež nesnesou odkladu.

A co potom s tím? Jak zvládnout finanční tíseň, jež je našimi silami nezvladatelná?

mince Švýcarsko

Naštěstí i v takové situaci ještě jedno řešení existuje. Všichni ho známe, a to pod pojmem půjčka. Když člověk nemá peníze vlastní, zkrátka osloví nějakou finanční instituci dle svého vlastního výběru, požádá si o nějakou konkrétní nabídku, splní to, co se po něm požaduje, a je to. Ovšem… někdy také podmínky půjčky splnit nedokáže, žádost je zamítnuta a dotyčný je tam, kde byl.

Stává se to, a to především v bankách. Ty mají totiž kritéria, podle nichž žadatele o půjčky prověřují, a těm nebývá právě jednoduché vyhovět. Ti, kdo jsou v nouzi, vesměs ztroskotají na výši svých příjmů, případně na záznamech v registrech dlužníků či exekucích a jiných potížích, a pak nic nedostanou.

mince v misce

A aby ani tito nepřišli zkrátka, je tu i nebankovní hypotéka, kterou mají šanci získat i ti, kdo u jiných půjček neuspějí. A sice proto, že zde jsou pravidla pro poskytování nastavena jinak. Zde nerozhodují ani žadatelovy příjmy, ani registry dlužníků, ale hlavně schopnost dát do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty.

Kdo takovou záruku poskytne, obvykle se zmíněné hypotéky dočká. Tedy dostane třeba i velké peníze se zvladatelnými splátkami a optimální dobou splácení a s výhodným úročením. Což je přesně to, co lidé v nesnázích potřebují. A když tuto hypotéku dostanou, mohou si dát své finance v klidu do pořádku.