Je revize elektro v bytech opravdu tak důležitá?

Již od nejútlejšího věku je nám vštěpováno, že s elektřinou si není radno zahrávat. A z dobrého důvodu. Dostat ránu elektrickým proudem, byť slabým, rozhodně není nic příjemného, a může to dokonce mít ošklivé následky.

Přesto je faktem, že se bez elektřiny zkrátka neobejdeme. Stali jsme se na ní doslova závislí. Stačí se jen podívat, kolik věcí v našem domě na ní závisí. Máme zde například ledničku a mrazák, dále pak světlo a v mnoha případech i teplo. V mnohých domácnostech najdeme i elektrickou indukční desku k vaření.

elektrina2

Není tedy divu, že je potřeba udržovat elektrické vedení v našem domě v dobrém stavu. Jak ale na to, když je naprostá většina z něj skryta ve zdi? My z něj vidíme pouze zásuvky, a o ty pečovat můžeme. Co ale rozvody samotné?

Zde se doporučuje dělat pravidelné revize elektro v bytě. Jednoduše řečeno to znamená nechat elektrické rozvody v naší domácnosti prohlédnout kvalifikovaným elektrikářem. Ten má totiž přístroje, které mu pomohou odhalit i malé problémy dřív, než nám budou moci způsobit nějakou škodu. Navíc je může často hned opravit.

elektrikar1

Problém je, že valná část lidí toto opomíjí. Není to ani tak proto, že by se nebáli, avšak zde platí „sejde z očí, sejde z mysli“. Vzhledem k tomu, že, jak již bylo řečeno, velká část vedení je skryta, na něj mnoho lidí zkrátka zapomene. A to až do té doby, než se samo přihlásí.

Stačí si jen uvědomit, kolik reportáží v televizi je o požárech způsobených poškozenou elektroinstalací. A většině z nich by se dalo zabránit, kdyby ji nechali pravidelně prohlédnout. Jistě, stálo by to nějaké peníze, přeci jen ani onen elektrikář to nebude dělat zadarmo, avšak rozhodně je to lepší varianta, než ztráta prakticky veškerého majetku.

Proto bychom neměli tento způsob prevence podceňovat. Je totiž mnohem, mnohem levnější a pohodlnější, než řešení případných následků.