Stěhování na Kladensku a okolí – to nejsou jen bývalé ocelárny POLDI

O Kladně zpívá kapela Yo Yo Band ne zrovna lichotivě, a tak můžete nabývat dojmu, že je to město plné kovového šrotu, tavicích pecí a obřích hal mamutích železáren. Není to tak docela pravda, kdo tu prožil alespoň zčásti svůj život, vám potvrdí, že je město obklopeno lesy a zvláště čtvrtě Rozdělov, Bresson a Ostrovec, navazující na přírodní park Džbán, poskytují k bydlení krásné prostředí. Navíc je odtud poměrně blízko k řece Berounce, kraji Oty Pavla, a splout Berounku můžeme vřele doporučit každému z vás, abyste poznali její krásu. A mohli bychom vám připomenout i rozhlednu Kožova hora a blízké letiště místního aeroklubu.

lom Amerika

Stěhování Kladno tedy rozhodně nemusí být jakýmsi rozsudkem k pobytu v temné kobce sevřené ocelárnami, ale naopak výzvou usednout do auta či na kolo a podnikat třeba každý víkend výlety do blízké přírody.

Sami nebo se stěhováky

V dnešní době se velmi rozšířil okruh možností, jak podniknout stěhování, a nabízí se možnost, zkusit se přestěhovat svépomocí. To se ovšem vyplácí hlavně u akcí menšího rozsahu, kdy máte sbalené věci v krabicích a ty lze převézt v osobním autě, třeba s přívěsným vozíkem. S nábytkem a spotřebiči již bývá problém, některé z nich jsou objemné a těžké a stává se, že značnou překážkou je i demontáž nábytku.

stěhování krabic

Stěhovací firmy si poradí i v těchto situacích, můžete je požádat (pokud je volno) o jakýkoli termín včetně víkendů a v některých případech vás za příplatek přestěhují i v noci. Stěhovací proces je velmi náročný životní krok a vyplácí se část práce přenechat někomu jinému, nehledě na to, že vás samotné čeká řada administrativních kroků, které nelze obejít.

Zajistěte si parkovací místo – v některých městech bývá problém s parkováním, o Praze je to známo již dlouho, ale i v dalších větších aglomeracích můžete mít problém, pokud nemáte zajištěnou rezervaci. S tou se musíte obrátit na odbor dopravy a hlavně čekat dalších (maximálně) 30 dní na vyřízení vašeho požadavku. A samozřejmě s příslušným poplatkem.