Technika vhodná pro lepší záběry

Vzhledem k tomu, že kamery jsou dnes již pomalu součástí i kalkulaček, může si vlastní video vytvořit každý. V případě, že chcete, aby mělo alespoň trochu profesionální parametry, měli byste používat mnohem lepší přístroje než klasické mobilní telefony. Moderní kamery dokáží nasnímat vše ve dne i v noci v dokonalé kvalitě. Jsou sice dražší, ale nabízejí daleko více funkcí než běžné kamery, které se nacházejí v mobilních zařízeních typu telefon nebo tablet. Chcete-li však opravdu natáčet vše v odpovídající kvalitě, budete si muset pořídit i dostatečně kvalitní dron.
létající stroj

Výběr je pestrý

Pro laika není výběr létavce vůbec žádnou maličkostí, jelikož možností k výběru je dnes více než dost. Příjemným zjištěním je, že hlavně na mnoha internetových obchodech jsou jednotlivé řady dostatečně označeny, takže se vám třeba nestane, že si místo profesionálního dronu koupíte sice drahou, ale pořád jen hračku pro děti. Rozdíly mezi jednotlivými typy tkví jak v počtu vrtulí, tak i v nosnosti. Některé typy jsou rády, že vůbec vylétnou vzhůru samy, jiné už mohou nést i nějaký náklad, třeba výše zmiňovanou kameru. Existují i modely, které již mají kameru nainstalovanou, ale ty jsou poměrně drahé. Ovšem, pokud vám nevadí si pár tisícovek připlatit, určitě se jedná o vhodné řešení.
vrtulka dronu

Nemohou všude

Ještě před patnácti lety jste nemohli s dronem pouze na letiště, dnes je to ale jiné a zákony jsou mnohem přísnější, než tomu bylo dříve. V současnosti je problematické létat třeba i po městě. Ve většině případů je nutné si vyjednat s radnicí povolení, které samozřejmě rovněž není zrovna zadarmo. Panoramatické záběry tak u nás můžete pořizovat zdarma v podstatě pouze v přírodě, případně na předměstích, kde se nevyskytují vysoké budovy a další objekty, které byste se svým dronem ohrožovat. Pro amatérské filmování je to ale stále poměrně dostačující a případná povolení je sice často složité usmlouvat, ale nejsou kdovíjak drahá.