Žehlička na vlasy

Nový účes se dá poměrně snadno vytvořit i doma, ale potřebujete pro to nástroj, který pomůže a neublíží. Nejdůležitějším faktorem při výběru žehličky na vlasy je právě typ vlasů. Zaměřujeme se na materiál, ze kterého jsou vyrobeny žehlící destičky.
žehlička na vlasy
MATERIÁL, ZE KTERÉHO JSOU VYROBENY ŽEHLÍCÍ DESTIČKY
Keramika
Jedná se o jeden z nejpoužívanějších materiálů na jejich výrobu. Keramika rovnoměrně drží teplo po celé ploše, tím pádem není žádná část studená. Tato žehlička je vhodná pro všechny, bez rozdílu hrubosti vlasů, jelikož nehrozí poškození žehlených vlasů. Jelikož je tento druh destiček šetrný k vlasům, doporučuje se pro jemné vlasy.
rovné vlasy
Titan
Velice rychle se nahřívají, proto není vůbec tento typ vhodný pro jemné vlasy. Spíše se hodí pro vlasy hrubší a hustější. Díky iontové technologii, kterou titanové destičky “vyrábí“, není ve vlasech statická elektřina. Vlasy jsou následně lesklé, pružné a dají se snadněji následně upravit. Tento druh destiček je nejtrvanlivější, měl by tedy vydržet ze všech druhů nejdéle.
Keramika – tourmelín
Tourmelín je vzácný minerál, který se přimíchává do keramických destiček, aby snížil jejich teplotu. Tím pádem je mnohem lepší pro lidi, kteří mají hodně jemné nebo tenké vlasy.
Keramika – titan
Titan – keramika anebo keramika – titan se dá použít pro všechny typy vlasů, protože je tu možnost širšího rozpětí teploty. Jediná nevýhoda je vyšší pořizovací cena žehličky.

ŽEHLIČKU DĚLÍME I PODLE TYPU DESTIČEK na široké a úzké.
Žehličky, které se nahřejí do 30 vteřin, se považují za jedny z nejlepších. Samozřejmě, chceme vědět, kdy je žehlička nahřátá na správnou teplotu. Proto volíme takový typ, který má diodu, dokud nemáme požadovanou teplotu, světlo bliká, následně blikat přestane, nebo se rovnou úplně vypne. Můžeme najít i žehličky s infračerveným světlem, které je šetrnější k našim vlasům než samotné teplo. Můžeme se setkat i s funkcí automatického vypnutí. To znamená, že se žehlička po určité době sama vypne, pokud ji zapomeneme vypnout my.
Vlasy bychom měly před vyžehlení ošetřit sprejem proti vysoké teplotě. Aplikuje se těsně před žehlením. Po vychladnutí destiček je nejlepší je otřít, jelikož přípravek může z vlasů zůstat na destičkách a poškodit je.
Existují i ŽEHLIČKY NA MOKRÉ VLASY (např. WET TO STRAIGHT). Takové žehličky jsou vhodné pro velmi husté a kudrnaté vlasy, které po vyžehlení vydrží mnohem déle rovné. Obyčejné žehličky mokré vlasy velmi rychle ničí, vlasy se vysušují a “krepatí“.
ŽEHLIČKA NA VLASY TAKÉ ÚSPĚŠNĚ ZABÍJÍ HNIDY OD VŠÍ J !!!
Přeji při výběru žehličky dobrou ruku a krásné, nezničené vlasy.