Výběr nového tabletu

Vzhled, velikost a cena

Nejprve začneme touto dost podstatnou věcí, i když si na vzhledu někdo moc nepotrpí. Ovšem budeme se na něj koukat při každé manipulaci, takže určitě stojí za to si daný výrobek nejprve pořádně prohlédnou a osahat si ho. Barva i vzhled je potom už na každém jednotlivém uživateli zvlášť. Nenechávejte se ale zbytečně ovlivňovat současnými trendy, pokud se Vám zkrátka nelíbí. Velikost volte podle svých potřeb.
surfování na tabletu
Dnes se standardně prodávají desetipalcové displeje, ale to se někomu může znát příliš, a proto je dobré zvolit úhlopříčku podle svých předností. Dalším důležitým parametrem je cena. Pokud tablet užíváte jen příležitostně k práci s málo náročnými programy nebo aplikacemi je zbytečné zbytečně utrácet. Ovšem pokud jste druhý náročný typ, tak si naopak za dobrý výrobek připlaťte. Jen si dávejte pozor, jestli platíte cenu nebo kvalitu výrobku.
dotykový tablet

Hardware

První technický parametr, jenž si zmíníme je rozlišení displeje a jeho barevnost. Koukáním do pěkné kvality obrazovky je mnohem příjemnější než displej bez vraných barev jen s málo pixely. Určitě si před koupí zjistěte kapacitu baterie, protože je důležité, aby tablet vydržel delší dobu bez neustálého nabíjení. Hlavním mozkem celého tabletu je procesor. Ten posuzujeme jader a frekvence. Běžně se už prodávají čtyřjádrové procesory se slušným výkonem i v nižších kategoriích. Také by nefungoval bez operačního systému. Osobně je na každém, co si zvolí, ale já preferuji android nad 7.0. Také je dobré zjisti velikost operační paměti RAM. Běžnému uživateli, který nehraje moc náročné hry postačí i 2 GB. Druhá paměť úložiště by měla být dostatečně také velká, ale dá se rozšířit SD kartou. U výrobku je udávaná většinou i hmotnost, ale pokud si nebudete kupovat nějaké ultra lehké zařízení, tak je to nepodstatný údaj. Některé tablety dokáží vyfotit i slušné foto, ale málokdo fotí tabletem, když má mobil. Kdybyste si s něčím nevěděli rady, tak Vám určitě v dobrém obchodě poradí.