Žádný chlorový zápach


Pro úpravu bazénové vody se nejčastěji využívá chlornan sodný. Jedná se o tekutý chlór do bazénu. Pokud byste navštívili veřejný bazén, pak jeho specifickou vůni ucítíte hned po příchodu. Je pravda, že někomu právě tento pach příliš nevoní, ale co se dá dělat, je to stále nejúčinnější prostředek k udržování vody na koupání.

chlornan

  • Jestliže je roztok čistý a neobsahuje žádné nežádoucí příměsi, pak problém „chlorového zápachu“ zcela odpadá.

Přípravek na bázi aktivního chlóru se také využívá při úpravě pitné vody ve vodárenství. Tento roztok se řadí mezi „stabilizované“.

  • Což znamená, že se vyznačuje zvýšenou odolností proti poklesu účinné složky při delším skladování.

Některé podobné produkty obsahují například železité ionty nebo jiné těžké kovy. Což při aplikaci způsobuje hnědavé zabarvení jak bazénové vody, tak i stěn bazénu. V tomto případě se jedná o čistý chlornan sodný, bez jakýchkoliv nežádoucích příměsí.

  • Kromě toho jsou balení uzavřena předepsanými uzávěry s takzvaným odplynem.
  • Nedochází tedy k natlakování obalu.

Účinnost zaručí správné hodnoty

Jestliže chcete využívat tento přípravek k údržbě bazénové vody, pak je dobré pořídit si praktické dávkovací zařízení. To vám zajistí pravidelné dávky, a tudíž i dostatečnou koncentraci potřebného chlóru v bazénové vodě. Ideální koncentrace by se měla pohybovat v intervalu 0,3 až 0,6 mg/l chloru.

nebezpečí

  • Jestliže bylo nutné (například z důvodu šokové terapie) zvýšení hodnoty chloru na více než 1 mg/l, pak se nedoporučuje bazén ke koupání využívat.

K údržbě bazénové vody je praktické využít formu koncentrovaného roztoku s koncentrací dvanácti až čtrnácti procent. Pak je totiž možné ručním dávkováním roztok pouze naředit.

  • Je doporučeno před použitím nejprve změnit hodnoty pH, které by se měly pohybovat v intervalu 6,8 až 7,2.