Cyklotrasy u nás a v zahraničí

Rekreační cyklistika jen v naší republice nabízí tisíce kilometrů tras. Každý z vás má většinou nějaké oblíbené místo nebo kraj, kam by se chtěl podívat. V obchodech vydavatelé nabízí velmi přehledné mapy s vyznačením těch nejlepších. Navíc v době chytrých telefonů a najdete na internetu spoustu online map, po vyhledání cesty můžete nahlédnout třeba i na výškový profil. Zde vidíte, jak je trasa náročná z pohledu stoupání, co je v okolí atd. Mít nejpodrobnější turistické mapy ve svém telefonu vždy po ruce je výborná pomůcka pro orientaci jak v krajině, tak ve městech. Navíc využijete tato moderní zařízení pro sport a zdravý pohyb v přírodě. Stačí si tedy jen ujasnit, výchozí a cílový bod, vzít si správné a nutné vybavení, naložit kolo a můžete vyrazit. Zde je i několik rad, pokud máte v plánu někam popojíždět autem, .
muži na kolech
Možnosti u nás
Dne 7. července 2004 se usnesením vlády ČR stát zavázal k podpoře cyklistické dopravy a k budování stezek, garantem strategie je přímo Ministerstvo dopravy ČR. Od této doby tak vzniklo mnoho příležitostí poznat na kole nádherné kouty naší republiky spopisy tras výletů jak pro dospělé, tak i s dětmi. Stačí, když si jen zajistíte na vaší trase ubytování a každý den si stanovíte cíl cesty, samozřejmě dle vašich fyzických možností.
cyklisti v lese
V zahraničí
Pokud chcete starosti s ubytováním a stravou nechat na cestovní kanceláři, můžete zvolit tuto možnost. Bývá pestrá a vůbec nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo vášnivý sportovec, každý si může být jist tím, že si vybere. V posuzování cyklostezek hrají kromě kvality značení roli také stav povrchu a dopravní situace. Klíčovým kritériem jsou i služby nabízené turistům podél celých tras. Například u našich sousedů, v Německu, je dobré se orientovat podle počtu hvězd. Pokud má zvolená cyklotrasa tři až pět hvězd, můžete si být jisti, že hodnocení je zde na vysoké úrovni. CK nabízí i popojíždění autobusem, vy tak můžete jezdit nalehko bez bagáže, většinou z kopců s možností zkrácení trasy. Ubytování zajišťují v příjemných penzionech se snídaní nebo polopenzí.
ježdění na kole
Tento sport je zkrátka ideální příležitostí, jak naplnit svoji dovolenou aktivním pohybem na kole a přitom si užít čerstvého vzduchu a přírody.