Bezchlorová chemie do bazénu je účinná a nepáchne

Jestliže vám záleží na skvělé kondici vody ve vašem bazénu a chcete se těšit z jiskřivé vodní hladiny, pak jistě intenzivně přemýšlíte nad tím, jakou bazénovou chemii pro údržbu vašeho bazénu zvolit. Na výběr máte z opravdu rozmanité škály různých desinfekčních přípravků, a je jasné, že čím je váš výběr pestřejší, tím náročnější bude si vybrat. Není proto od věci, stručně shrnout, co vám mohou jednotlivé přípravky bazénové chemie nabídnout:

plavecké brýle

Mezi nejvíce používané a oblíbené přípravky patří desinfekce založená na bázi aktivního chlóru. Na tu můžete narazit nejen u většiny majitelů zahradních bazénů, ale také v profesionálních úpravnách vod a v rekreačních objektech. Důvodem její vysoké oblíbenosti je především její spolehlivost https://www.root.cz/clanky/spolehlivost-ssd-v-praxi-stari-je-dulezitejsi-nez-znacka/ způsobená dobrou stabilitou chlóru ve vodním prostředí. Nicméně tyto přípravky se vyznačují typickým desinfekčním zápachem chlóru a někteří lidé mohou být na chlór alergičtí.
zrcadlové brýle

Ti, kteří mají problém s již výše zmíněnou „vůní“ anebo trpí alergickou reakcí na chlór, budou jistě pátrat po bezchlorové chemii do bazénu. V tomto případě mají na výběr hned ze dvou možností.

První možností je vsadit na kyslíkovou chemii. Ta se rovněž těší velké oblibě a její výhodou je především to, že vás spolehlivě ochrání před rozvojem mikroorganismů v bazénové vodě, aniž byste cítili jakýkoli zápach. Je nanejvýš vhodná také pro všechny lidi, kteří trpí alergickou reakcí či jakoukoli jinou zvýšenou citlivostí.

Novinkou posledních let je ovšem chemie bromová. Ta se vyznačuje skvělou stabilitou především v oteplených vodách, takže je zvláště vhodná pro použití do vířivek a vyhřívaných bazénů. Nicméně výborně ji využijete také i v klasickém zahradním bazénu. Protože se jedná o novinku na trhu, tak je mezi zákazníky zatím poměrně málo známá, nicméně jistě má velký potenciál.

Jak je tedy vidět, tak možností, ze kterých můžete při úpravě vody ve vašem bazénu vybírat, je opravdu mnoho.