Politika v covidové době

Dnešní článek má být o politice, ale co byste chtěli číst? Když to samé čtete na internetu anebo sledujete v televizi. V dnešním článku si popíšeme důležité politiky a názor, co se mi na politice líbí, a co ne.

V této době jste samozřejmě slyšeli o těchto jménech: Andrej Babiš, Jan Hamáček, Alena Schillerová, Adam Vojtěch, Karel Havlíček a další. Tyto jména jsou skoro rok na obrazovkách v televizi anebo všude na sociálních sítích. A ptáte se proč? Protože se řeší pandemie covid – 19. Ano, vir, který tu s námi je už přes rok a stihl už oslavit první narozeniny u nás a po celé Evropě.

Jan Hamáček ze strany ČSSD, Andrej Babiš za koalici ANO, Alena Schillerová bez politické příslušnosti, Adam Vojtěch za koalici ANO, Karel Havlíček také bez politické příslušnosti a další…

politika spolu

Říkáte si, proč jsem vám vypsala zrovna tyto osoby. Já vám to povím. Myslím si, že kdyby nebyl covid, tak dnešní mladší generace ani neví, kdo je kdo. Nemyslím všichni, ale většina jich určitě bude. Není to špatně? Kdo ví?! Jedno je jasné. Přijde vir a najednou všichni vědí, kdo je kdo. Pokud nějaký občan žije v této zemi, měl by nejspíš vědět, kdo v této zemi vládne. Ano, máme své starosti, ale přijde mi škoda, že mnoho lidí vůbec neví, kdo této zemi vládne. Ale to bychom se museli podívat na přístup šíření informací ve školách, v rodinách, v médiích a dále.

Ale vraťme se k tématu. Co třeba na poslední téma? Volby 2021 a covid-19.

Letos jsme měli možnost volit a v této době se jich zúčastnilo více než v minulých volbách. A proč tomu tak je? Protože lidé chtěli a chtějí změnu. Politiku a vládu, která se postará o bezpečnost této země a naší budoucnosti. Abychom se nemuseli bát, že bychom nemohli ani do obchodu pro čerstvý rohlík.

Proč se v této zemi začíná dělat demokracie? Ne? Začíná. Zastrašování, nucené očkování na covid-19.

covid-19

Proč bychom se měli očkovat? Nemělo by tohle být na každém? Já si myslím, že ano. Sice jsem 20letá žena, co píše tento článek, ale tento přístup mi vadí. Člověk by se měl rozhodnout, zda chce být nebo nechce být očkovaný a politici by to měli respektovat. I očkovaní lidé jsou schopni roznášet vir anebo na něho mohou taktéž umřít to samé i ti neočkovaní. Jakou mají výhodu lidi, co se nechali očkovat? Žádnou, budou se muset testovat, roušku musí taktéž nosit a nikoho to nezajímá. Jsem mláda, chodím do práce na krátký dlouhý týden na 10 hodin. A celý den musím mít respirátor na sobě. Vysvobodím se jen, když jdu na svačinu a v tom čase mohu zase dýchat.

Doufám a věřím, že politika, co zvolili spoluobčané bude lepší a rozumnější. Podpoří demokracií a budou naslouchat i lidem. Protože tu žijeme všichni společně, ale ne jenom několik vybraných.

Každý by se měl rozhodnout podle toho, jak to cítí a nepodepisovat papír, kdyby se mu něco stalo po očkování, že to je na něho. Takhle by to nemělo být.

Hodně štěstí KOALICE SPOLU!